Ողջ ծրագրի շրջանակներում 20 հասարակական կազմակերպություններ արդեն ստացել են դրամաշնորհներ, իրականացնել սեփական ծրագրերը՝ պայքարելով կոռուպցիայի դեմ Հայաստանի ողջ տաևածքում:
Ինչպես հայտնել էինք, սեպտեմբերի 16-ին վարչապետ Կարեն Կարապետյանի որոշմամբ վարչապետի գլխավոր խորհրդական նշանակվեց Գագիկ Մարտիրոսյանը: Ինչպես տեղականում ենք նրա գույքի և եկամուտների հայտարարագրից, պաշտոնը ստանձնելու պահին վարչապետի նորանշանակ գլխավոր խորհրդականը հայտարարագրել է որպես անշարժ գույք՝ երկու բնակելի տուն՝ հողամասի վրա կառուցված, իր տնտեսական շինություններով: Որպես շարժական գույք նորանշանակ խորհրդականը ոչինչ չի հայտարարագրել: Գագիկ Մարտիրոսյանը ներկայացրել է… Read more »
Սույն թվականի սեպտեմբերի 29-ին «Կոռուպցիայի դեմ պայքարի բազմակողմանի խթանում» ծրագրի դրամաշնորհային հանձնաժողովն ավարտեց Ծրագրի շրջանակներում հայտարարված փոքր դրամաշնորհային մրցույթի 4-րդ փուլին դիմած հայտերի գնահատումը
Հայաստանում ոչ թե առողջապահության, ալ հիվանդապահության համակարգ է. այս մասին այսօր Գավառում տեղի ունեցած հակակոռուպցիոն միջոցառման ժամանակ նշեց «Տարածքային զարգացման և հետազոտությունների կենտրոն» ՀԿ-ի առողջապահության փորձագետ Աշոտ Մելքոնյանը: