Բոլոր ճանապարհային ոստիկաններն արդեն համազգեստի վրա կրում են տեսախցիկներ: Այս գործընթացը մեկնարկեց 2016թ.-ի հունիս ամսից, ոստիկանությունը հայտարարեց, որ հակակոռուպցիոն ծրագրերի շրջանակներում է նախաձեռնել այն: Որքա՞ն գումար է ծախսվել ու ի՞նչ ազդեցություն է ունեցել տեսախցիկների ներմուծումը վարչական կոռուպցիայի դեմ պայքարի գործում:
Դատապարտյալներին ծանրոցներ փոխանցնելու համար նոր ծառայություն է ստեղծվել: Այսուհետ դատապարտյալների և կալանավորների հարազատները կարող են առցանց պատվիրել և հանձնուքներ ու ծանրոցներ փոխանցել նրանց: Ի՞նչ հնարավորություններ ունի ծառայությունը և թե ի՞նչ փոփոխություններ են նրանում կատարվում՝ պարզել է Իրավաբան.net–ը: 2016 թվականի մարտի 11-ից ՀՀ ԱՆ «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկում արդեն իսկ շունչ ստացած այս նախագիծը կգործի նաև ՀՀ ԱՆ… Read more »
Այս շաբաթ կարևոր էր հակակոռուպցիոն պայքարի տեսանկյունից: Առաջին հայացքից հասարակ թվացող երկու մամուլի հաղորդագրություններ, որոնցում ասվում էր, թե տեղի է ունեցել Կոռուպցիայի դեմ պայքարի խորհրդի հերթական նիստը, բավականին առանցքային նշանակություն կարող են ունենալ այս արատի դեմ պայքարի համար:
Ներկա պայմաններում կոռուպցիայի դեմ մղվող պայքարի միջոցառումների շարքում մեծ նշանակություն է ձեռք բերում, հանրային կառավարման տեղեկատվության ազատ և թափանցիկ փոխանակումը, այդ հարցին վերաբերող իրավական կարևոր ակտ է համարվում «Տեղեկտվության ազատության մասին» ՀՀ օրենքը[5]: