Թեև մենք ողջունում ենք Հայաստանում հակակոռուպցիոն գործողությունները ուժեղացնելու հնարավորությունը, սակայն իրական հարցը կարծես դարձալ քաղաքական կամքն է` գործելու և ոչ որոշում ընդունելու»:
Հակակոռուպցիոն խորհրդում շահերի բախում կա: Վստահ է «Եվրասիա» համագործակցություն հիմնադրամի ծրագրերի ղեկավար Միքայել Հովհաննիսյանը: Այս խորհրդում ընդգրկվելու են մի շարք պետական մարմինների ներկայացուցիչներ, մասնավորապես ՀՀ վարչապետը, Ֆինանսների նախարարը, Գլխավոր դատախազը, ՏԻՄ ղեկավարներ:
«Հայաստանում ենք ապրում և գիտենք, որ կան ՀԿ-ներ, որոնք բավականին մոտ են կառավարությանը: Եթե անդմակցեն իսկապես անկախ ՀԿ ներկայացուցիչները, թափանցիկ աշխատանք լինի, ապա էֆեկտ էլ կարող է լինել»:
Ինչ վերաբերում է արդեն իսկ ստեղծված խորհրդի անդամներին, ապա Ստեփան Դանիելյանը պատասխանեց. «Ես գիտեմ միայն համանախագահներին և այլ բան չի հետարքրքում: Դա անկախ մարմին չէ և այդ կազմով միայն հրահանգներով կարող է գործել»: