Կոտրիր կոռուպցիայի շղթան: ՄԱԿ-ի կոռուպցիայի դեմ կոնվենցիայի կոալիցիայի հակակոռուպցիոն արշավի կարգախոսով այսօր Կոռուպցիայի դեմ պայքարի միջազգային օրը Երևանում տեղի ունեցան հակակոռուպցիոն միջոցառումներ:
Հակակոռուպցիոն պայքարն առանց քաղաքացիների մասնակցության արդյունավետ լինել չի կարող: Ապրիլի 22-ին Արարատ քաղաքում «Կոռուպցիոն ռիսկերը սոցիալական ոլորտում. հանրային վերահսկողության մարտահրավերները» թեմայով քննարկմանը համոզմունք հայտնեց Հայաստանում Եվրոպական Միության պատվիրակության համագործակցության բաժնի ղեկավարի տեղակալ Խոսե Մարիա Մեդինա Նավարոն. «Կոռուպցիա ինչի՞ է բերում, նախ և առաջ՝ այն չարիք է հասարակության համար: Կոռուպցիան նաև իջեցնում է տեղեկան ինքնակառավարման մարմինների, քաղաքապետարանների հաշվետվողականությունը:
Կոռուպցիայի դեմ պայքարում զգալի հաջողությունների հասնելու համար հարկավոր է…
Հոկտեմբերի 29-ին Կապանում տեղի ունեցավ 2014-2018թթ. հակակոռուպցիոն ռազմավարության նախագծի հանրային քննարկում, որը կազմակերպել էր Հայաստանի երիտասարդ իրավաբանների ասոցիացիան` Եվրոպական միության կողմից ֆինանսավորվող «Կոռուպցիայի դեմ պայքարի բազմակողմանի խթանում» ծրագրի շրջանակներում