Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Գրիգորյանը Կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ հարց ուղղեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։
Նա ասաց, որ վարչապետի պատասխանի, թե հայկական կողմի բազմաթիվ զիջումների դիմաց, ի՞նչ է զիջել ադրբեջանական կողմը։
«Երբ մենք մի բանի մասին խոսում ենք, պետք է վստահ լինենք, թե ինչի մասին ենք խոսում։ Ի՞նչ է տեղի ունեցել․ զորքերը կանգնել են ՀՀ ինքնիշխան սահմանի վրա։ Այդ որոշման արդյունքում այսօր Երևան-Կապան օդանավը թռնում է և վերադառնում է։ Այդ հատվածում հրադադարի խախտման մի դեպք անգամ չի արձանագրվել։ Օդից վերցրած, ինչ-որ պաթոսով, բան․․․ինձ թվում ա նիստից առաջ դոպինգ եք խմում, ի՞նչ եք անում, որ գաք ստեղ սենց ցնցվելով, բան անելով, տենց, ինչ-որ բանի, պաթոսի օվերդոզից․․․այսինքն ի՞նչ»,-ասաց վարչապետը։
Արձագանքման ժամանակ Աննա Գրիգորյանն ասաց․ «Ձեզ համար շատ նորություն կլինի՞, որ էս երկրում, եթե մի մարդ կա, որին վերագրվում է որոշակի դեղեր խմելը, ապա դա Դուք եք, Դուք կոռեկտ արտահայտվեք, միակ բանը, որ կարողանում ենք այստեղ խմել՝ ջուրն է»։